Home » Sivilce İzi Tedavileri » Aha Peeling ile Cilt Problemlerine Çözüm

Aha Peeling ile Cilt Problemlerine Çözüm

AHA peeling kişideki cilt problemlerine karşı olumlu sonuçlar veren meyve asiti içeren soyucuların başında gelir.Aha peeling ile akne, leke, iz ve kırışıklık tedavisi gibi sorunlara çare bulunabilir.Ayrıca yüzdeki sivilce izlerini geçirmek ve sivilceyi tedavi etmek, ve kanser öncüsü lezyonları gidermek amacı ile de yararlanılmaktadır.

Sivilce, rozase ve leke tedavisine ek bir yardımcı bir tedavi yöntemidir.Bu işlem deriye Alfa Hidroksi ve aktifler içeren solüsyon sürülerek, derinin üst tabakasını ciltten arındırıp, alt deriyi iyileştirme amacıyla kullanılmaktadır.

AHA peeling; Cildin durumuna göre; yüzeysel, orta ve derin olmak üzere sınıflandırılır. Bu sınıflandırma peeling yöntemini derinin hangi tabakasına kadar soyulma yaptığına göre medikal uzman tarafından belirlenmektedir. Günümüzde, yüzeysel ve orta derinlikteki uygulamalar daha sık yapılmaktadır. Bütün kimyasal peeling uygulamalarının seyrek görülen belli riskleri vardır. AHA peeling için en önemlisi uzman bu konuda birine yaptırmanızdır.

AHA Peeling Hangi cilt sorunlarında yapılmalı?

  • Düzensiz , kuru cildin düzenlenmesi
  • İnce kırışıklıkların giderilmesi
  • Sivilce Tedavisi
  • Leke problemlerinde

Resimde aha peeling seans uygulamış kişideki değişimi görmektesiniz.

Peeling öncesinde veya seans aralıklarında A vitamini türevi retinoik asitli krem veya ev kullanımına uygun AHA‘lı krem veya yıkama jelleri kullanılmalıdır. Bu ürünler klinik uygulamaların etkinliğini arttırır.

Yüzeysel olarak uygulanan peelingten sonra geçici kızarıklık, kabuklanma ve soyulma olabilir. Bu tür şikayetler peeling cilt tipine göre ayarlanarak giderilebilmektedir.

Yüzeysel peeling ile geçici kızarıklık, kabuklanma ve kuruluk günlük yaşam ve çalışma hayatını engellemez. Düzenli uygulanan peeling tedavisinden sonra cilt daha canlı, parlak ve hale gelir. Mutlaka tedavi sonrası ve seans aralıklarında günlük cilt bakımında güneşten koruyucu krem kullanılmalıdır.

AHA peeling sonrası dikkat edilecek hususlar:

  • Tedavi alanları serin tutulur ( örneğin yatıştırıcı su spreyleri)
  • Kabuklar koparılmamalıdır; iz kalabilir.
  • Yüzeyel peeling sonrası hafif nemlendiriciler, derin peeling sonrası yoğun nemlendiriler kullanılır.
  • En az 6 ay güneşten korunulmalıdır iyi bir güneş koruyucu kullanılmalıdır.
  • Tavsiye edilirse geceleri ekstradan retinoik asit, AHA veya hidrokinon kullanılabilir.
  • Bu yapılan peelingler sonrası cildinizde gençleşme,lekelerde gözle görülür azalma,ciltte canlılık gibi etkiler görülmektedir.

Yorum Bırakın!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*