Home » Sağlık » Bağırsak Kurtları

Bağırsak Kurtları

Bağırsak kurtları en fazla çocuklarda görülen bir durum olsada,birçok bireydede vardır.Bu parazitler çoğu kişide bir belirti yapmaz.Bu konumuzda bağırsak kurdu belirtileri, tedavisi ve bitkisel yollarla bağırsak kurdunu nasıl dökebiliriz onlardan bahsedeceğiz.

Bağırsak Kurdu Belirtileri

– Makat bölgesinde kaşıntı en çok görülen belirtiler arasındadır.

– Burunda fazlaca kaşıntı.

– Kilo alamama.Ne yerse yesin birey belli kilonun üstüne çıkamıyordur.

– Hafif derece bulantılar ve karın ağrıları.

– Bağırsak kurtları kişilerde ağız kokusuna neden olmaktadır.

– Yüzde beyazlı lekeler parazit habercisi olabilir.

Bağırsak Kurtlarının Tedavisi

Bağırsak kurdu için en iyi tedavi doktora gidip tahlil yaptırmaktan geçer.Doktor tahlil sonucunda parazitin türünü saptayarak ilac verir bu ilaçları en fazla 2 defa kullanırsınız ve parazitlerden kurtulmuş olursunuz.Aynı şekil eczacınızada danışarak bu konu hakkında yardım almanız mümkün.

Bağırsak Kurtlarını Dökmek için Bitkisel Doğal Ürünler

Bağırsak kurtlarına karşı etkinliği belirlenmiş olumlu sonuç alınan başlıca bitkiler Acıağaç, Acıbakla, Badem, Çakaleriği, Dut, Duvarsarmaşığı, Eğreltiotu, Horasani, Isırgan, Kabak, Kantaron, Kayısı, Kekik, Kızılcık, Kokarağaç, Nar, Okaliptüs, Papatya, Pelinotu, Sarımsak, Sedefotu, Solucanotu, Şeytanotu, Şimşir, tarhun, Üzerlik otu ve Yersomunudur.

Karanfil: Günde içilecek 2-3 bardak demli karanfil çayı bağırsak solucanlarını düşürmeye yardımcı olmaktadır.

Zencefil: Bağırsak kurtlarına karşı oldukça etkili olan bir diğer bitki de zencefildir. Yarım çay kaşığı kuru zencefili bir bardak kaynamış suda demlendirtikten sonra hazırlayacağınız çayı içebileceğiniz gibi zencefili baharat olarak kullanabilir ya da limonatanıza katabilirsiniz.

Sarımsak: Birkaç diş sarımsağın suyunu sıktıktan sonra bir bardak havuç suyu ile karıştırıp gün içerisinde 1-2 saat arayla içmek kurtları düşürmenizi sağlar.

Pelinotu: 1 lt suya 3 tutam pelinotu konup, kaynatılır ve süzülür. Günde 4 kez 1 fincan içilir. Gebelerde düşüğe sebep olabileceği için gebelere verilmemelidir.

Eğreltiotu: 1 lt kaynamış suya 2 tutam eğreltiotu konulup demlendikten sonra süzülür. Bu çaydan, aç karına yarım saat arayla birer bardak içilir. Eğrelti otu çayı özellikle şeritlere karşı çok etkilidir.

Pelinotu, Papatya, Sinameki Karışımı: Bu bitkilerin her birinden 30′ar gram kadar alınarak karıştırılır ve bir bardak kaynar suya 2 çay kaşığı atılıp 10 dakika demlendikten sonra süzülür ve ve her gece 1 bardak içilir yatılır.

Google Terimleri:

  • bağırsak kurdu ilaçları
  • portakal kabuğundan kıl kurdu ilacı
  • bağırsak kurdu nasıl dökülür
  • bağırsak kurdunu döken ilaç
  • BAĞIRSAK KURTLARI DÖKME

Yorum Bırakın!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*