Home » Genel » Dermaroller

Dermaroller

Derma Roller cildi gençleştirmeye sivilce izlerini gidermeye yarayan bir alettir.
DermaRoller,üzerinde mikro ebatlarda saç telinden daha ince çelik cerrahi iğnelerin olduğu bir silindirdir. Özel olarak tasarlanmış bu iğneler sorunlu bölgeye uygulandığında ciltte mikro kanalllar açarak, vücudun kendini yenileme sürecini başlatır. İğnelerin açtığı kanamaya neden olmayan bu minik kanalları beden yara olarak algılar ve kendi kendine tedavi süreci başlar. Vücut bu bölgeye kolajen, büyüme faktörleri ve diğer yapıtaşı maddelerini yollar. Böylece cilt kendi kendini onarır.
Derma Roller aynı zamanda açtığı mikro kanallar vasıtası ile uyguladığınız cilt bakım ürünlerinin 200 kat daha fazla emilmesini sağlar. Genel olarak; Kırışıklar, ciltteki sarkmalar, elastikiyet kayıpları, akne çukurları, selülitler, çatlaklar, doğum izleri, saç dökülmeleri, lekeler için fayda sağlamaktadır. Çizgileri hafifleterek cildin daha genç görünümünü sağlayan Derma Roller kullanım tekniği genç yaş grubuna da rahatlıkla uygulanabilen ve akne izlerinin tedavisinde de kullanılabilen bir yöntemdir. Derma Roller, cerrahi müdahale olmadan gençleştiren ince çizgilerin, kırışıklıkların, akne ve diğer sakarların azalmasını, derinin gerilmesini, selülit, doğum izleri ve derin çatlakların azalmasını, cilt lekelerinin giderilmesini, zamanla matlaşan cildi canlandırarak sağlıklı görünmesini sağlar.

Dermaroller, dünyada “mesoroller” ve “microneedling” isimleri ile de bilinmektedir. Silindirik bir tamburun üzerine dizilmiş son derece ince, özel olarak hazırlanmış 192 adet çelik iğneden oluşur. İğnelerin simetrisi, yapıldığı meteryal, silindirin üzerinde kalan ve deriye girecek olan kısmın derinliği, iğne sayısı önemli kriterlerdir.

Doğru kriterlerle hazırlanmış, klinik olarak test edilmiş, CE Belgeli ilk ve “orjinal” ürün Dermaroller’dır. 2000’li yılların başından bu yana yaygın olarak kullanılan son derece etkin bir medikal alettir.

Cilt üzerinde değişik endikasyonlara yönelik topikal ürünlerin (örneğin Dermaheal) Dermaroller ile kombine kullanılarak deriye geçişinin arttırılması Dermaterapi olarak adlandırılır.

Dermaroller’ın Başlıca Kullanım Alanları:

1.Dermatolojide topikal formüllerin transdermal (deri altına) geçişini 200 kata kadar arttırır. Formülün derideki etkinliğini maksimuma ulaştırır. (Transdermal geçişin artırılması – Dermaterapi).
2.Yeni kolajen, elastin, fibronektin, hyalüronik asit stimülasyonunu sağlayarak anti-aging etki sunar.
3.Dermaroller, Melasma ve Hiperpigmentasyonda kullanılabilir.
4.Dermaroller’ın akne skarları (ice pick, rolling, box car) üzerinde şaşırtıcı sonuçları vardır.

Dermaroller  geniş porlu cilt yapısının azaltılmasında yardımcıdır.
6.Dermaroller Cilt çatlaklarının (Stretch marks veya sitrialar) görünümünü azaltır.
7.Dermaroller Yanık skarlarında hareket kabiliyetinin arttırılmasında (Kontraktürün azaltılmasında) etkindir.
Derma Roller Güvenlidir:

•Dermaroller güneş hassasiyeti yaratmaz.
•Dermaroller yaz aylarında dahi kullanımı güvenlidir. Cildin bariyer özelliğine zarar vermez.
•Dermaroller, uygulama (dermaterapi) sonrası özel bakım gerektirmez.
•Hastalar, Dermaroller uygulama sonrası günlük hayatlarına devam edebilirler.
Derma Roller Çeşitleri:
Derma Roller’lar mikro iğne boylarına göre ayrılmaktadırlar. 0.2 mm, 0.5 mm, 1.0 mm, 1.5 mm, 2.0 mm ve 3.0 mm olmak üzere toplam 6 farklı iğne uzunluğunda tasarlanmışlardır. 0.2 mm, 0.5 mm ve 1.0 mm iğne uzunluğuna sahip Derma Roller’lar ev kullanımı için üretilmişken, 1.5 mm’den itibaren artan iğne boylarındaki Derma Roller’lar sadece hekim eliyle tatbik edilmektedir. Dolayısıyla sitemizde sadece evinizde kendi kendinize tatbik edebileceğiniz 0.2 mm, 0.5 mm ve 1.0 mm iğne boyuna sahip standart ürünler ile 0.5 mm göz çevresi için özel 3 sıralı ürün beğeninize sunulmuştur. Derma Roller’ların etki alanları iğne boyları ile alakalıdır. Aşağıdaki tablodan hangi iğne boyunun hangi problem için kullanıldığını inceleyerek siparişiniz esnasında size uygun olan ürün seçiminizi yapmayı unutmayınız;

Derma Roller Anahtar Faydaları:

– Yaşlı ve kuru cildin yenilenmesini sağlar
– Kan dolaşımın artırır
– Yeni kollajen oluşumunu uyarır
– Derideki kan akımını arttırır
– Yaşlı kuru cildin yenilenmesini sağlar
– Çizgi ve kırışıklıkların, çatlakların, skarların, sellülitin, lekelerin ve büyük deliklerin azalmasını sağlar
– Ölü hücrelerin kolayca dökülmesini sağlar ,cilt parlak ve berrak olur

Derma Roller Temel Özellikler:

– Vücudun birçok bölgesinde kullanılabilir
– Yüzlerce yıllık akupunktur teknolojisine dayanmaktadır.
– Özellikle saç dökülmesine karşı serum kullanan kişilerde serumun etkisini %40 artırmaktadır.
– Cilt bakım ürünlerinin de etkisini arttırır, oluşan deliklerden aktif maddelerin cilt altına emilimi artar. Deri delikleri açıldığından kremler ve bakım ürünlerindeki aktif maddeler normal de olduğundan 40 kat daha fazla emilir.

Derma Roller Mekanizması Nasıl Etki Eder?
Steril küçük iğneler derinin alt tabakalarına kadar küçük mikrokanallar mikro kanallar açar. Bu küçük hasarlar derinin kendi iyileşme mekanizmasını harekete geçirerek kendi kollajeni ni üretmesini sağlar. Uygulama alanın büyüklüğüne bağlı olarak on dakikadan bir saate kadar sürebilir. Sonuç üç ayla dokuz ay arasında tam olarak alınır. Hasta yavaş yavaş düzelmeyi fark eder. Kontrollü çalışmalarda 6-8 hafta sonra kollojende %200 artış görülmüşür. Kollajen uyarma tedavisi; üst deriyi soymadan yakmadan yapılan (non-ablative) bir tedavidir. İşlem genellikle lokal anestezik krem uygulanması ile yapılabilir. İşlemden sonra ağrı yoktur – Bilinen bir yan etki yoktur. Tedavi uygun anestezi ile ağrısızdır. Sadece deride işlem yapılmıştır. Kalıcı bir deri hasarı oluşturmaz. Güvenle istene sonuçlar elde edilene kadar tekrarlanabilir. Lazerle soyulmuş cilde de uygulanabilir. Her cilt bölgesinde uygulanabilir

Ne kadar tedaviye ihtiyaç vardır?
3 Hafta arayla 1 yıl kullanım uygundur.

Bir önceki yazımız olan Tırnak Batması başlıklı konumuzda tırnak batması, tırnak batması ameliyatı ve tırnak batması ilaç hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Terimleri:

  • dermaroller
  • dermaroller kullananlar
  • dermaroller ne işe yarar
  • DERMA ROLLER
  • dermaroller kullanıcı yorumları

Yorum Bırakın!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*