Home » Genel » Doğum Kontrol Hapı Saç Çıkarır mı?

Doğum Kontrol Hapı Saç Çıkarır mı?

timthumbDoğum kontrol hapları östrojen ve progesteron seviyesini arttırır. Bu sebeple saç tellerini güzelleştirir ve güçleştirir. Fakat bazı kadınlarda incelmeye de sebep olabilir. Bu nedenle dikkatli ve hormonal olmayan bir doğum kontrol hapı kullanılmalıdır. Doğum kontrol hapı kullanan bayanların bu ilaçları bıraktıktan sonra saç dökülmesi yaşayacağını unutmamaları gerekir çünkü hapı bıraktıktan sonra vücutta hormon seviyeleri değişecektir. Yalnız buna bağlı saç dökülmesi bir kaç ay sonra hormon değerleri normale geldiğinde duracaktır. Testesteron hormonunuz yüksek ise saç dökülmesi yaşayabilirsiniz, doğum kontrol hapı bu tür hormonal bozuklukları düzenleyerek saç dökülmenizi engelleyebilir.

Doğum Kontrol Hapını Saç Bakımında Kullanmak İçin:

Haftada bir kez şu formülü uygulayabilirsiniz; 2 adet doğum kontrol hapı, 1 şişe badem yağını karıştırıp saçınıza yeticek kadar kısmını geceden sürüp ertesi sabah yıkayabilirsiniz

Bir başka formülse iki adet doğum kontrol hapını ezip şampuanınıza ekleyin

Bir önceki yazımız olan Papatya Suyu Boyalı Saçı Açar Mı başlıklı konumuzda boyalı saçı papatya suyu açar mı, boyalı saçların üstüne papatya suyu ve papatya suyu boyalı saçı açar mı hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Terimleri:

  • doğum kontrol hapı saç çıkarır mı
  • doğum kontrol hapi saç çikarirmi
  • doğum kontrol hapı saça ıyı gelirmi
  • kadın doğum hapı saç çıkarır mı
  • dogum kontrol hapı sac cıkartırmı

Yorum Bırakın!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*