Home » Sivilce Tedavisi » Dudak kenarındaki sivilceleri geçirmek için neler yapmalı!

Dudak kenarındaki sivilceleri geçirmek için neler yapmalı!

Dudak kenarındaki sivilceleri geçirmek için neler yapmalı!Dudak Kenarındaki Sivilce Nasıl Geçer?

Kadın erkek herkesin cilt sorunları arasında yer alan sivilce, özellikle dudak kenarlarında çıktığında çekilmez bir çile haline gelmektedir. Kadınlar için oldukça önemli bir problem olan dudak kenarındaki sivilceler, makyaj yapılmasını önlediği gibi yemek yeme buna benzer durumlarda problem oluşturmaktadır. Peki, dudak kenarındaki sivilce nasıl geçer? ve karşılaşılan bu durum karşısında ne yapılması gerekir? gelin şimdi bunlara daha yakından bakalım.

Dudak kenarındaki sivilceleri geçirmek için neler yapılması gerekir?

Ağız kenarında oluşan sivilceler perioral dermatit olarak adlandırılmaktadır. Bu tür sivilcelerin tedavisinde antibiyotikler oldukça etkili bir tedavi yöntemi olmaktadır. Antibiyotik tedavisi yaklaşık olarak 5 hafta kadar devam eder ve bu sürenin sonunda doz da azaltmalar yapılarak tedavi süreci devam eder. Ancak burada dikkat edilmesi gereken kullanılan antibiyotiğin düzenli bir şekilde alınması olmaktadır. Bilindiği gibi antibiyotikler kullanıldığında yüksek oranda etkili olduğu kadar düzensiz kullanıldığında birtakım problemlerin meydana gelmesini sağlayabilmektedir. Bu nedenle özellikle antibiyotiklerin tavsiye edilen şekilde kullanılmalarında hassasiyet gösterilmesi gerekmektedir.

Ağız kenarında çıkan sivilceleri geçirme konusunda kişinin kesinlikle kendi yöntemlerini denememesi önerilir. Bazı kadınlar ağızlarını kenarında meydana gelen sivilceleri sıkmaktadır. Ancak bunun sonucunda sivilce ya daha fazla yayılım göstermekte ya da o bölgede iz kalmasına neden olmaktadır. Bu nedenle ağız kenarında oluşan sivilcelerin sıkılmaması ve tıbbi yöntemler ile çözüm aranması olumsuz sonuçların ortaya çıkmaması adına oldukça önemli bir konumda yer almaktadır.

Yorum Bırakın!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*