Home » Saç Bakımı » Evde Saç Bakımı Önerileri

Evde Saç Bakımı Önerileri

Güzel gözükmenin ilk şartı saçlarımızın bakımlı olması. Hacimli, sağlıklı ve pırıl pırıl gözüken saçlarla her zaman güzel gözükürsünüz. Sağlıklı saçların sırrı her gün kuaföre gitmek değildir. Ufak tüyolarla  evde kolayca saç bakımı yapabilir saçlarınıza ışıltılarını geri verebilirsiniz.

evde  saç bakımı

İnce Telli Saçlar İçin Saç Bakımı

İnce telli saçların en büyük sorunu çabuk yağlanmasıdır. İnce telli saçlı bayanların saçlarını yağdan arındırmak ve saçlarınızı canlandırmak için Zeytinyağı  maskesi uygulayabilirler. Zeytinyağını saç diplerine uygulayıp masaj yaparak yedirmeniz yeterli olacaktır.

Bunun dışında ince telli saçlar için “amla” maskesi de uygundur. Amla maskesini için 5 yemek kaşığı zeytinyağı, 3 çay kaşığı hint üzümü ve 2 yumurta akını aynı kaseye koyup iyice karıştırın. Hint üzümünün yerine 4-5 çay kaşığı limon suyu da eklebilirsiniz. Bu karışımı saça iyice yedirin. Plastik bir bone ile sarın.Ve 20 dakika bekleyin. Bu maske ile kepek oluşumu önlenir ve aynı zamanda saç derisi nemlenerek ölü hücrelerden arınır.

saç bakımı

Kuru Saçlar İçin Evde Bakım

Eğer kuru saçlarınız varsa siz uygulayabileceğiniz için birçok  maske çeşidi var. Bunların en başında yumurta maskesi gelir.

Yumurta maskesi; yumurta ve zeytinyağının karışımından oluşan bir karışımdır. Bu karışımı saçınıza uygulayın boneyle sarın ve 20-30 dakika bekletin. Bu maske ile saçlarınız daha parlak bir görünüm kazanır.

yaz-sac-bakimi

Saçlarda Parlaklık Sağlamak İçin Evde Bakım

Saçlarınızın parlaklık sorunu varsa  siz limon ve sirkeyle hazırlanan saç maskesiniz kullanmalısınız. Limon- sirke saç maskesi için 1 fincan şıkılmış limon ve elma sirkesi gerekli. fir fincan limon suyunu ve elma sirkesini karıştırın. Ve duş alırken şampuanlayıp duruladığnız temiz saçlarınıza bu karışımı iyice yedirin. Ve ardından saçlarınızı tekrar durulayın. Lİmon-sirke kürü saçlarınızın kirlerden arınmasını ve doğal bir parlaklık kazanmasını sağlar.

gur-ve-parlak-saclar

Saçlarında Kepek Sorunu Olanlar İçin Evde Bakım

Kepek sorunu hepimizin sıklıkla yaşadığı bir sorundur. Fakat bu sorun için çok fazla para dökmeye gerek yok. Evde hazırlayacağınız bitkisel karışımlarla bu sorunu kolayca ortadan kaldırabilirsiniz.  Kepek sorunu olanlar bu kürü kullanarak kepeğe veda edebilirler. Kür için 1 çay kaşığı demlenmiş çay,3 tatlı kaşığı sirke ve 1 çorba kaşığı badem yağı ve son olarak 1 yemek kaşığı limon suyu gerekiyor. Bu malzemeleri iyice karıştırın. Ve saçlarınızı şampuanlayıp, duruladıktan sonra bu karışımı saçınıza uygulayın. Saçlarınızda bu maske 15-15 dakika bekledikten sonra durulayın ve tekrar şampuanlayıp saçı temizleyin.

Saç Bakımı Hakkında İlginizi Çekecek Benzer Yazılar

 

Bir önceki yazımız olan Gülten Şenşafak'tan Hızlı Saç Uzatmak İçin Bitkisel Kürler başlıklı konumuzda Gülten şenşafak, gülten şenşafak saç uzatma ve hızlı saç uzatma karışmları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Bırakın!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*