Home » Cilt Bakımı ve Öneriler » Hipokort Krem Kullanımı

Hipokort Krem Kullanımı

67359eb4guzelliktavsiyeler,

 

Hipokort krem doktor tavsiyesi ile kullanılabilen bir kremdir.Özellikle belli cilt hastalıklarında kullanılır.Bunların başında sedef,egzama,frengi ve böceklerin vermiş olduğu yaralarda bu krem başarıyla kullanılmaktadır.Doktor kontrolünde kullanıldıktan sonra bir sorun yaratmayan krem doktor kontrolünde kullanılırsa sorun yaratabilir.Bu ilacı doktorunuzun dediği şekilde kullanmalısınız.

Hipokort Krem Kullanımı

Hipokort krem, ince bir şekilde nazikce cilde yayarak kullanılmalıdır. Doktorunuz eğer hava almaması için örtü yada bant ile kapatmanızı önermediyse, kesinlikle kremi sürdükten sonra o bölgeyi kapatmayınız.
Çocukların bez bölgesinde kullanılacaksa, dar bezler kullanılmalı ve plastik giysiler giydirilmemelidir.

Hipokort Hangi Hastalıklarda Kullanılır ?

1. derece yanıklar;
Dış çevrede bulunan maddelerle temas sonucu oluşan deri iltihabı (temas dermatiti)
Sedef hastalığı
Avuç içi, parmak kenarları ve ayak tabanlarında içi sıvı dolu küçük ve büyük kabarcıklarla belirgin, kaşıntılı haldeki el ve ayak derisi iltihabı (dishidrotik egzama)
Meslek Egzaması
Deri, deri ekleri, ağız içi ve cinsel organlarda tepesi yassı, parlak, mor renkli kabarcıklardan oluşan döküntülerle belirgin deri hastalığı [(liken ruber planus) gibi hastalıklarda bu ilaç kullanılır.

Hipokort Krem Bilinmesi Gerekenler

Bu krem haricen kullanılmaktadır.Kesinlikle göz ile temas ettirilmemeli ve gerekmediği sürece mümkün olduğunca kullanılmamalıdır.Doktor tarafından farklı bir şekilde belirtilmediği takdirde çocukların bu ilacı kullanmaması gerekiyor.Aynı nedenlerle yüze ve deri kıvrım bölgelerinede bu ilacı çok dikkatli şekilde kullanmalısınız.Emzirme yada gebelik döneminde kullanılacak ise doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

Hipokort Krem ne işe yarar, Hipokort Krem tedavisi, Hipokort Krem sedef,egzama cilt hastalıkları tedavisi

Bir önceki yazımız olan El Egzeması başlıklı konumuzda el egzaması, el egzaması tedavisi ve el egzeması belirtileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Terimleri:

  • hipokort krem ne işe yarar
  • hipokort
  • Hipokort krem
  • hipokort krem kullananlar
  • hipokort krem ne için kullanılır

Yorum Bırakın!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*