Home » Cilt Bakımı ve Öneriler » Bitkisel Bakım » İbrahim Saraçoğlu Vitiligo Tedavi Kürü

İbrahim Saraçoğlu Vitiligo Tedavi Kürü

vitiligoVitiligo hastalığı, diğer bilinen adıyla “ala” hastalığı, cildinizin üst derisinin rengini kaybetmesi ve cildin üzerinde beyaz beyaz öbekleşmiş bölgeler oluşmasıdır. Cildi boyayan maddelerin pigmentlerini kaybetmesiyle oluşan bu hastalık,  vücudun el, ayak, kol ve bacak bölgelerinde çoğunlukla rastlanır.

Ancak he cilt üzerinde oluşan renk değişimleri vitiligo sanılmamalı mutlaka doktor muayenesine başvurulmalıdır. Bu gün sizlerle vitiligo yani ala hastalığına sahip kişilerin bu sorunu nasıl giderebilecekleri yönünde Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun önerdiği bitkisel kürden bahsedeceğiz

Vitiligo hastalığının ne olduğuna dair geniş bilgi almak için aşağıdaki  butona tıklamanız yeterli!

Vitiligo Hastalı Nedir? Tedavi Yöntemleri

Vitiligo Hastalı İçin Bitkisel Kürler:


Malzemeler:

-1 tane  portalının kabuğu
-1 tane amasya elmasının kabuğu
-1 çay bardağı su
Hazırlanışı:

Bir çay bardağı suyu kaynatın. Ardından portakalın kabuklarını rendeleyin ve ekleyin. 5 dakika bekledikten sonra amasya elmasının kabuklarını rendeleyin ve hepsini bir arada 3 dakika kısık ateşte kaynatın.

Uygulanışı:

Kürün sıcaklığına dayanabileceğiniz duruma geldiğinde vitiligo görülen bölgelere uygulayın(Lapa şeklinde) Lekelerin üzerinde 15 dakika bekletin. Ardından lapaları lekelerin üzerinden alın. Ve leke olan kısmı iyice temizleyin. Bu işlemi haftada üç kere taze olarak hazırlayın ve uygulayın.

 

Bir önceki yazımız olan İbrahim Saraçoğlu Yüz Maskesi başlıklı konumuzda elma maskesi, elmalı cilt maskeleri ve İbrahim Saraçoğlu cilt bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Terimleri:

  • ibrahim saraçoğlu vitiligo kürü
  • ibrahim saraçoğlu vitiligo tedavisi

Yorum Bırakın!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*