Home » Saç Bakımı » Kepekli Saçlar İçin Bitkisel Tedaviler

Kepekli Saçlar İçin Bitkisel Tedaviler

Kepekli saçlar bir çok insanın önemli sorunlarının başında gelir.Cilt tipi farketmeden birçok kişide kepek görülür.Bu Saç diplerinde meydana gelen pullanma çok can sıkıcı bir durumdur.Saçlarımızı yıkandığımız zaman dahada aşağılara iner. Kuruyuncada tam tersi üstlere çıkmaktadır.İşte bizde bu problemi yaşayan kişiler için bazı bitkisel ürünleri ve hazırlanışları hakkında bilgiler oluşturduk.

Kepekli Saçlar İçin Bitkisel Ürünler vEstee-Lauder-1e Hazırlanışları

Malzemelerimiz:

  • yarım kahve fincanı soya yağı,
  • 1 tatlı kaşığı biberiye,
  • 1 çay kaşığı okaliptus yağı,
  • 1 çorba kaşığı elma sirkesi,
  • 1 kahve fincanu su.

Hazırlanması ve Saçlı deriye uygulanması
Bütün elimizdeki malzemeleri karıştırıp saç dipine boya sürer gibi sürüp güzelcene tarıyoruz .Saç uçlarında karışım gitmesinirve kepeklerin dökülmesini sağlıyoruz,sonra naylon sarıp 2 saat kadar bekletip sulandırılmış sampuanla yıkıyoruz. Bu Maskeyi haftada 1kere yapıyoruz .4 hafta boyunca tekrarlarsanız saçlarınız kepeklerden kurtulmuş olduğunu görebilirsiniz.

Eğer saç diplerinizde ağrı varsa karışımın içine 2 tane aspirin koymanızda yarar var.

Yoğurt Maskesinin Yararı?
Yoğurdu saç kremi olarak genelde öneriyoruz. Saçlarınızı önce yıkayın ve sonra durulayın. Ardından saç diplerinize masaj yaparak yoğurdu iyice sürdükten sonra 10-15 dakika bekleyin. Saçlarınızı tekrar duruladıktan sonra, mümkün olduğu kadar az şampuan kullanarak tekrar saçlarınızı yıkayın. Son durulama suyunda 2 kaşık sirkeye kekik, ısırgan otu veya adaçayından hazırlanacak kuvvetli bir karışım kullanabilirsiniz.

Bitkisel Yağlarla Kepekli Saça Olumlu Sonuçlar Alınabiliyor

Malzemelerimiz
10 damla kekik esansı,
25 gram badem yağı,
1 çay kaşığı tuz,
5 damla limon.

Yapılışı:
Malzemeleri karıştırın ve saç diplerine sürün.

Kepekli saçlar için Başka Bir Önerimiz ise.
2 çorba kaşığından oluşan limon suyunu veya sirkeyi 4 su bardağı suya ilave edip ılıtın. Saçlarınızı yıkadıktan sonra bu karışımla durulayın.

Diğer bir tavsiyemiz
40 gr. karakavak merhemine 5 gr. balmumu, 5 gr. gülyağı ekleyip karıştırın. Her gece yatmadan önce saç diplerine hafif masaj yaparak sürün. Bu formül aynı zamanda saçlara parlaklık ve canlanma etkisi sağlar.

Saç Bakımı Hakkında İlginizi Çekecek Benzer Yazılar

Bir önceki yazımız olan Saçlar Neden Beyazlaşır? başlıklı konumuzda genç yaşta saç beyazlaması, saç beyazlaşması sebebleri ve saç beyazlaşmasını engellemek hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Bırakın!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*