Home » Cilt Bakımı ve Öneriler » Bitkisel Bakım » Kuşburnu Faydaları

Kuşburnu Faydaları

kuşburnu

Kuşburnu bitkisi özellikle c vitamini açısından en zengin bitkiler arasındadır.Kuşburnunu hazır olarak yada kurutarak çay şeklinde içmek mümkün.Kuşburnu çayı ülkemizde çok sık kullanılmaktadır.Birçok aktarda ve büyük alışveriş merkezlerinde kuşburnu çayları vardır.

Kuşburnunun Faydaları

Vücutta oluşan direnç kaybını azaltır.Vücudu daha dirençli güclü hale getirir.Kuşburnunun en önemli özelliği gribe karşı çok iyi gelmesidir.İçinde bulunan c vitaminleri sayesinde gribi geçirir.Cinsel isteği arttırır. Kan dolaşımını hızlandırır ve kanı temizler. Bağırsakları yumuşatan ve sindirimi kolaylaştıran Kuşburnu iyi bir idrar söktürücü olarak kabızlıkta faydalıdır. İshali keser. Vücuttaki atık maddelerin vücuttan uzaklaştırılmasına yardımcı olur. Bağırsak kurtlarını düşürür. Kansere karşı koruyucudur. Romatizma şikâyetlerini ve ağrılarını hafifletir. Kandaki insülin miktarını ayarlamaya yardımcı olduğundan Şeker hastalarına çok iyi gelir. Selülit oluşumunu engeller. Basur rahatsızlığı olanlara da yararlıdır.

Kuşburnudan genellikle Kuşburnu çayı ile faydalanılır. Kuşburnundan ayrıca reçel, meyve suyu, bebek maması ve yağ da elde edilmektedir. Kuşburnunun kurutulan yaprakları kaynatılıp soğuduktan sonra suyu süzülerek kırışmış ciltlere konursa faydası görülür. Kuşburnu çekirdeğinden elde edilen kuşburnu yağı Kuşburnu yağı cilt hücrelerini yenileyici, cildi koruyucu, kırışıklıları giderici ve yaşlanmayı geciktirici özellikleri ile kozmetik alanında sıklıkla adından söz ettirmektedir.

Bir önceki yazımız olan Cilt Gözeneklerini Sıkıştıran Bitkisel Ürünler başlıklı konumuzda cilt gözeneklerini sıkıştıran maske, gözenekleri doğal yollarla küçültmek ve yağlı cilt gözenekleri sıkıştırmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Terimleri:

  • kuşburnu cilt maskesi
  • kuşburnu cay maskesi
  • kuşburnu çayı ile göz maskesi
  • kuşburnunun cilde faydaları
  • kuşburnunun ciltdımıze faydaları

Yorum Bırakın!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*