Home » Dermatologlar » Prof. Dr. Agop Kotoğyan – Şişli

Prof. Dr. Agop Kotoğyan – Şişli

1280832636_

Prof. Dr. Agop Kotoğyan
Uzmanlık:Dermatoloji Uzmanı
Telefon:+90 212 219 16 56
E-mail:agopkotogyan@yahoo.com

1939 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimlerini yine İstanbul’da tamamladıktan sonra, 1957 yılında İstanbul Tıp Fakültesi’ne girdi. İstanbul Tıp Fakültesi’ndeki öğrenimini 1963 yılında tamamlayarak mezun oldu. Kadro bulunmaması nedeniyle 1963-1964 yıllarında İstanbul Tıp Fakültesi Deri Hastalıkları ve Frengi Kliniğinde volonter olarak çalıştı. 1964 yılında ise, İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde, Deri Hastalıkları ve Frengi Kürsüsünün ilk asistanı olarak kadroya geçti. 1967 yılında “Dermatitis Herpetiformis” adlı uzmanlık teziyle deri ve zührevi hastalıklar uzmanı oldu. Aynı kürsüde başasistan olarak görevine devam ettiği sırada, İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı tarafından, bilgi ve görgüsünü arttırmak üzere Almanya Homburg (Saar)’daki Üniversite Dermatoloji Kliniğine, Prof. Dr. F. Nödl’ün yanına 1969 yılında gönderildi. 1972 yılı başına kadar bu klinikte sürdürdüğü başarılı çalışmalarında, özellikle malign melanomların klinik ve histopatolojik incelemelerine ağırlık vermiştir. Kliniğe geri döndükten sonra doçentlik hazırlıklarını tamamladı ve 1973 yılında “Ichthyosis Vulgaris Vak’alarında Kromozom İncelemeleri” adlı doçentlik tezini vererek doçent oldu. Aynı yıl doçent kadrosuna atanarak İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Deri Hastalıkları ve Frengi Kürsüsü’ndeki görevine devam etti. “Akne Vulgaris Vak’alarında İmmünolojik Araştırmalar” konulu teziyle 1979 yılında profesör oldu ve profesör kadrosuna atandı.

Deri ve Zührevi Hastalıklar Derneği’mizin başkanlığına 1979 yılında seçilen Prof. Dr. Agop Kotoğyan, o tarihten itibaren yıllarca bu görevini de çok büyük bir başarı ile sürdürmüş ve Türk dermatolojisine üstün hizmetlerde bulunmuştur.

Öğretim üyesi olduğundan bu yana çok sayıda öretim üyesi ve uzman doktor yetişmesinde büyük katkıları olmuştur.

Prof. Dr. Agop Kotoğyan 500′ün üzerinde uluslararası ve ulusal tıbbi yayınlarda bilimsel makalesi bulunmaktadır; yayınlarının daha çok deri ve zührevi hastalıkları, deri kanseri, malign melanom, immünoloji, kriyoterapi gibi konularda yoğun olduğu görülmektedir. Ayrıca meslektaşlarıyla birlikte 6 tıbbi kitap yayınlamıştır.

Almanca ve İngilizce bilen Prof. Dr. Agop Kotoğyan evli ve iki çocuk sahibidir. 21 Ekim 2004 tarihinde İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı başkanı iken emekli olan doktor bey, çalışmalarına özel muayenehanesinde devam etmektedir.

Osmanbey, Halaskargazi Cad. No:111 Kat:4 D:9Şişli, İstanbul

Prof. Dr. Agop Kotoğyan Muayene Ücretini öğrenmek için TIKLAYINIZ!

KROKİ:


kroki2 kroki

Bir önceki yazımız olan Varis İçin Hangi Doktora Gidilir? başlıklı konumuzda cilt hastalıkları, varis için hangi bölüme gidilir ve varis için hangi doktora gidilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Terimleri:

  • prof dr sivilce ilacı önerileri

1 Yorum

  1. sevim demircan

    Yüzümde ve vucudumun bazı bölgelerinde kahverengi lekelerim var bir çok doktora gittim leke giderici kremler,tonikler ve vitaminler kullandım..Hiç souç alamadım rica ediyorum bana yardım edin..teşekkür ederim ..

Yorum Bırakın!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*