Home » Cilt Bakımı ve Öneriler » Bitkisel Bakım » Pürüzlü Ciltlere Bitkisel Çözüm

Pürüzlü Ciltlere Bitkisel Çözüm

2011-11-03-09-55-753

Pürüzlü ciltler kişide olumsuz bir hava bırakabilir.Örnek vermek gerekirse pürüzlü bir cilde sahip kişi kendini olduğundan daha fazla yaşlı görür.Bunun sebebi cildin canlılığını büyük oranda kaybetmesidir.Bizlerde pürüzlü cildi olanlar için aşağıdaki bitkisel maskeleri öneriyoruz.Bu maskeleri yaparak cildinizdeki pürüzlerin azaldığını zamanla geçeceğini görmeniz mümkün olacaktır.Ayrıca bu maskeler ile cildinizdeki sivilcelerede yok etmiş olabilirsiniz.

Pürüzlü Ciltler İçin Maskeler

Birinci maskemiz;
Bir avuç kuru fesleğeni bir fincan kadar kaynatılmış suyun içine atın. Ardından da bir çorba kaşığı süt tozu ekleyin. Karışımı daha sonra süzün ve cildinize iyice yedirerek tamamlayın.

İkinci maskemiz;

3 çorba kaşığı ufalanmış papatya çiçeğini, 2 su bardağı kaynamış suyu ve 2 su bardağı sütü iyice karıştırın. Karışım 2 saat bekletilir ve süzülür. Cilde sürülmeye hazır hale gelen bu karışımı bir müddet kullanın. Kalan karışımı cam kavanozun içine koyup buzdolabında saklayın.Saklanan bu karışımı bir süre sonra tekrar kullanabilirsiniz fazla gün geçirmemeye özen gösterin.

Yukarıdaki bitkisel çözümler dışında Suna Dumankayanın aşağıdaki maskesini uygulayabilirsiniz.

Aynı miktarda mısır unu, krem, kil ve su karıştırılır ve bu karışım yüze sürülür. Maske 5 dakika ciltte bekletildikten sonra ovarak yüz temizlenir. Bu maske haftada 2 defa cilde uygulanır ve bu kür vesilesiyle ciltteki pürüzler azalır.

Bir önceki yazımız olan Cilt Gözeneklerini Sıkıştıran Bitkisel Ürünler başlıklı konumuzda cilt gözeneklerini sıkıştıran maske, gözenekleri doğal yollarla küçültmek ve yağlı cilt gözenekleri sıkıştırmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Terimleri:

  • yüzdeki pütürler nasıl geçer
  • yüzdeki pürüzler için maske
  • yüzdeki pürüzler nasıl geçer
  • pürüzlü yüz
  • yüzdeki pütürler için maske

Yorum Bırakın!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*