Home » Cilt Hastalıkları » Puva Tedavisi

Puva Tedavisi

617792011

Puva Tedavisi günümüzde çok sık kullanılmaya başlayan bir tedavi yöntemidir.Özellikle cilt hastalıklarında çok güzel sonuçlar verebiliyor.Sedef hastalığı, egzama ve vitiligo gibi cilt hastalıklarında artık giderek yaygınlaşan bir tedavi yoludur Puva ışınlarınla tedavi.Bu yapılan tedavi ile birlikte cilt hastalıklarından önemli bir ölçüde kurtulabilirsiniz.

Puva tedavisini diğer cilt hastalıklarından ayıran en önemli şey güneş ışınlarına karşı duyarlılığı arttıran psoralen ile beraber uygulanmasıdır.Bu zamana kadar birçok egzama türlerinde,sedef rahatsızlığında ve vitiligoda kullanılan Puva yöntemi önemli derecede güzel sonuçlar almıştır.

Puva Tedavisi Hangi Hastalıklarda Kullanılır

Puva tedavisi : Egzama, sedef hastalığı, vitiligo başta olmak üzere birçok cilt hastalığında kullanılmaktadır.

 

Çok az yerde gerçekleştirilen bu yöntem çok faydalıdır. Vücudunun geniş kısmına yayılmış, ufak noktalar halinde dağınık bölgelerde olan sedef plaklarında ve lokal tedaviye dirençli hasta gurubunda başarıyla uygulamaktadır.Güneş ışınındaki ultraviyole A ve B’nin etki gücünden faydalanılan bu tedavide özel ışın tedavisi yapılmaktadır.Haftada 3-4 seans ile başlayan uygulama etki alındıktan sonra daha seyrek aralıklara indirilerek sonlandırılıyor ve uzun süren iyilik dönemleri yaşanabilmektedir.Uygulamanın hastaya ciddi bir zarar vermemesi , kolay uygulanabilmesi, zaman alıcı bir tedavi olmamasıda diğer avantajları oluşturmaktadır.

Puva tedavisi içinde özel florasan lambalar bulunan kabinin içerisinde olmaktadır. Öncesinde hastaya ışık hassasiyetine karşı duyarlılığı arttırmaya yardımcı ağız yoluyla bir ilaç verilir ve hemen ardından tedaviye alınır.

Puva tedavisi fiyatı ise yapılan seans ve hastalığın durumuna göre farklılık göstermektedir.

Bir önceki yazımız olan Asitli İçeceklerin Zararları başlıklı konumuzda coca colanın zararları, gazlı içecekler ve gazlı içeceklerin zararları hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Terimleri:

  • puva tedavisi
  • puva tedavisi fiyatı
  • puva tedavisi ücreti
  • puva tedavisi hangi hastalıklarda kullanılır
  • puva tedavisinin zararları

Yorum Bırakın!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*