Home » Cilt Bakımı ve Öneriler » Cilt Maskeleri » Sivilceler İçin Evde Yapılan Maskeler

Sivilceler İçin Evde Yapılan Maskeler

sukran-guzellik-te-aloe-vera-urunleri-ile-60-dakikalik-profesyonel-cilt-bakimi_516685160cf52_2Sivilce hormonlara bağlı olarak yağ bezlerinin iltihaplı hastalığıdır. Sivilceli bölgelerde kozmetik kullanımına çok dikkat etmek gerekir. Kesinlikle sivilceyi sıkmaktan kaçınmalı, çünkü sivilce iltihabı alt deriye yayılıp çoğalmasına sebep olabilir ve leke bırakabilir. Yinede sıkılmadan durulmayacak gibiyse çok dikkatli ve özenli olmak gerekir, Önce cildinizi buhara tutup gözenekleri açmalı ve alkolle temizledikten sonra bu işlemi yapmalısınız. Daha sonra gül suyuyla tonikleyebilirsiniz.

Aspirin ve Limon Sulu Sivilce Maskesi: 3-6 adet aspirin,1 limon,1 çay kaşığı karbonat,1 çay kaşığı bal.Bütün malzemeler karıştırılır ve cilde uygulanır,kuruyana kadar bekletilir ve durulanır.Haftada 1 ya da 2 kez uygulayabilirsiniz.

Limon Suyu: Oldukça kolay uygulanan bu yöntem çok da faydalıdır. Limon yüksek miktarda C vitamini barındırır. Ve içerdiği asit de cildi yeniler ve sivilcelerin kurumasına aynı zamanda sivilce lekelerinden kurtulmanıza da yardımcı olur. 1 adet limonu bir kaba sıkın pamuk yardımıyla cildinize sürün ve bekleyin. Özellikle uyku sırasında yaparsanız daha da iyi sonuç alabilirsiniz.Bu tarifi gün aşırı uygulayabilirsiniz.

Kil Maskesi : 1 tatlı kaşığı beyaz kil,1 tatlı kaşığı kayısı yağı,2 yemek kaşığı elma sirkesi. Malzemeleri karıştırın ve cilde uygulayın 20 dakika bekletip durulayın. Bu maske düzenli kullanımda oldukça faydalıdır. Aynı zamanda içinde bulunan sirke sivilce lekelerini de azaltır.

Mayalı Maske: 1 çay kaşığı bira mayası,dövülmüş 2 adet aspirin,1 çay kaşığı oksijenli su. Hepsini karıştırın ve cildinize iyice yedirin 20 dakika bekletin.Bu maskeyi arka arkaya 5 gün uygulayın.

Google Terimleri:

  • sivilceler için evde yapılan maskeler
  • sivilce için evde yapılabilecekler
  • sivilce için evde yapılan maskeler
  • sivilce lekeleri için evde yapılan maskeler
  • sivilce maskesi evde yapılan

Yorum Bırakın!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*