Home » Sivilce Tedavisi » Sivilcelere Çözüm

Sivilcelere Çözüm

Sivilcelere kesin çözüm aslında tamamen iyi bir doktor ve doktorun dediklerine uymaktan geçiyor.Halk arasında daha çok sivilce olarak bilinen akne, en sık rastlanan cilt problemlerinden biridir.Sivilceler, genellikle yüz bölgesinde oluşur ancak boyunda ve göğüste de görülebilir. Sivilce, cildimizde bulunan yağ bezelerini tarafından oluşur.

Normalde bu bezelerin salgılandığı yağın, derinin yüzeyine çıkması ve dışarı atılması gerekir. Bunun sağlanamadığı durumlarda ise, sivilceler ve siyah noktalar meydana gelir.

Sivilceler için birçoğunuz doktora gitmişsinizdir,gitmeyenlerinizde büyük ihtimal çekindiğiniz için gitmiyorsunuz ama kesinlikle doktora gitmelisiniz.Doktor sivilcelerin durumuna bakar ergenlik sivilceleriyse ve yetişkin sivilceleri olarak değerlendirmek doğru olur.

Ergenlik yaşındaki sivilceler için en iyi tedavi yolu kremlerdir.Doktor kontrolünde kullanılan bu kremler uzun vadede çok yarar sağlar.Sivilce problemi yaşayan bir ergenin eğer sivilceleri şiddetli ve çok fazlaysa doktor bir tablette yazar ağızdan alınarak içilen bu ilaçlar sivilceleri azaltır,zamanlada ortadan kaybeder.

Birçok konuda sivilcelere kesin çözüm,%100 çözüm gibi yazılar var birçoğu gerçeği yansıtmıyor.Sivilcelere kesin çözüm olan şey iyi bir doktor,iyi bir tedavi,iyi bir hasta olmaktan geçiyor.Düzenli kullanılan her ilaç kesinlikle fayda sağlıyor.

Sivilce konusunda sorun yaşayan bu yazıyı okuyan kişiler,kesinlikle oradan buradan bilgilere bakmasınlar yapacağınız işlem çok basit iyi bir cildiye(dermatoloji) uzmanına görünmelisiniz, ona sıkıntılarınızı çekinmeden anlatmalısınız bu sorunun kesin çaresi var yeterki doktora gitmekten çekinmeyin.

Google Terimleri:

  • sivilcelere kesin zm
  • sivilcelere kesin çözüm

Yorum Bırakın!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*