Home » Cilt Bakımı ve Öneriler » Tıraş Sonrası Ciltte Tahriş

Tıraş Sonrası Ciltte Tahriş

Tıraş sonrası ciltte oluşan tahriş erkeklerin en çok şikayet ettiği durumların başında gelir.Öyledir ki bu durum yüzünden bazı erkekler tıraş olmak bile istemezler.Özellikle hassas cilde sahip olan kişilerde tıraş sonrası yanma ve batma hissi çok fazladır.Bazı kişilerde ise sivilce problemi olduğu için, tıraş olurken dikkat etmeli.Bu konumuzda sizlere tahrişi en aza indirmek için yapmanız gerekenler hakkında maddeler vereceğiz.

Tıraş Sonrası Tahrişi Engellemek için Yapılması Gerekenler

– Tıraş öncesi yüzünüzü soğuk suyla yıkamalısınız,genelde sıcak suyla yıkama gibi yanlışlıklar yapılmaktadır.Soğuk su yüz derinizin gergin durmasını sağlar.Gergin deride tıraş bıçağı daha rahat hareket eder.

– Tıraş kremini veya tıraş köpüğünü elinize yavaşca dökerek soğutmuş olduğunuz yüzünüze ince bir tabaka halinde uygulayın ve 3-5 dakika bekleyin.Bekleme işlemindeki asıl amaç derinizi nemlendirmektir.Nemli deri daha toleranslıdır.

– Tıraş olduktan sonra cildiniz hassas ise buna uygun kremler yada jeller kullanıp cildinizin rahatlamasını sağlayabilirsiniz.Sitemiz içinde arama yaparak cilt tipinizi öğrenebilirsiniz.

– Akneli ve sivilceli bir cildimiz varsa muhakkak sivilcelere dikkat edilmeli, onları kanatmamalıyız.

Bir önceki yazımız olan El Egzeması başlıklı konumuzda el egzaması, el egzaması tedavisi ve el egzeması belirtileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Terimleri:

  • traş sonrası tahriş
  • traş tahrişlerine ne iyi gelir
  • tahriş olmuş cilde ne iyi gelir
  • tras sonrasi kizariklik
  • traş tahrişine ne iyi gelir

Yorum Bırakın!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*