Home » Cilt Bakımı ve Öneriler » Bacak Bakımı » Varis İçin Hangi Doktora Gidilir?

Varis İçin Hangi Doktora Gidilir?

varise-hangi-bolum-bakarVaris Sorununuz için Kalp Dama Cerrahisine gitmelisiniz!

Kılcal ve toplardamarlarda özellikle uzun süre ayakta kalan kişilerde kanını geri dönemsinden kaynaklı, kan dolaşımında yavaşlama görülür. Ve zaman geçtikçe damarlar belirginleşmeye başlar. Buna varis diyoruz. Varis oluşması durumunda ayaklarda yanma hissi, şişme ve ağırlık hissi oluşur.

Varis tedavisi öncelikle ilaç tedavisine, varis çok ileri durumda ise cerrahi işlemine baş vurulmasını gerektirebilir. Varis tedavisinde öncelikle izlenecek işlemler şu şekildedir:

Varis Tedavisi:

Varisten tedavisi için Skleroterapi yöntemleri kullanılabilir.

Skleroterapi yöntemi; 1 mm veya daha ufak varislerin giderilmesinde kullanılan bir tekniktir. Bu yöntemde hastalıklı damarın içine çok ince bir iğne ile girilerek, az miktarda, damarı kurutan ilaçlar verilir. Kullanılan ilaçlar genellikle yüksek konsantrasyonlu tuzlardan oluşur . Bu konsantre çözeltiler hasta damarın iç cidarını bozarak damarın kapanmasına neden olurlar. Kapanan damar daha sonra vücut tarafından eritilerek yok edilir.

S kleroterapi yöntemi ile tedavide, orta dereceli varisler 30 dakika süren seanslarda giderilir. Bu seanslar 3-6 seanstan oluşur.Varis tedavisinden sonra, oluşan lekeler 3-6 hafta içerisinde kaybolur.

Bir önceki yazımız olan Tırnak Batması Nasıl Geçer? başlıklı konumuzda tırnak batması için krem, tırnak batması için merhem ve tırnak batması nasıl geçer hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Terimleri:

  • varis için hangi doktora gidilmeli
  • varis hangi bölüme girer

Yorum Bırakın!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*