Home » Cilt Bakımı ve Öneriler » Yüzdeki Gözenekleri Sıkılaştıran Maskeler!

Yüzdeki Gözenekleri Sıkılaştıran Maskeler!

Gozenekleri-sikilastirici-maskeYüzümüzdeki geniş gözenekler kötü bir görünüm oluşturmak dışında yağ birikimi açısından da sivilce oluşumuna ortam hazırlar. Ne yaparsanız yapın kısa zamanda cildiniz sivah nokta ve sivilcelerle dolmaya başlar. Özellikle güneş ışınlarına ve sıcağa maruz kaldığında daha da genişleyen yüzdeki gözeneklerinizi küçültmek ve tüm bu sorunlardan kurtulmak için muhakkak Gözeneklerinizi sıkılaştırmanız gerekmektedir.

Bu gün sizlerle cildinizdeki ölü deriyi alacak ve gözeneklerinizde derinlemesine temizlik yapıp, aynı zamanda gözenelerinizi sıkılaştıracak maskeler önereceğiz. İşte sık sık uygulayabileceğiniz gözenek sıkılaştırıcı maskeler!

Gözenek Sıkılaştırıcı Maske 1: Bir tatlı kaşığı yulaf ezmesi ve 1 tatlı kaşığı taze! limon suyunu karıştırın. Karışımınız macun kıvamına gelinceye kadar devam edin. Çok az miktarda su ilave edin(istediğiniz macun kıvamına gelebilmesi için). Ardından bu karışımı cildinize sürüp yarım saat bekletin. Ve soğuk su! ile cildinizi yıkayın!

Gözenek Sıkılaştırıcı Maske 2: Bir miktar süte 2  çay kaşığı limon suyu ekleyin ve karıştırın. Ardından yulaf ezmesi ekleyin ve macun kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Yüzünüze bu karışımı sürüp 20 dakika sonra soğuk su ile yıkayın.

Gözenek Sıkılaştırıcı Maske 3: Bir yumurtayı, portakal kabuğu tozu ile karıştırı. Bu karışımı yüzünüze masaj yaparak yedirin ve 15 dakika kadar yüzünüzde bekletin. Ardından soğuk su ile durulayın.

Gözenek Sıkılaştırıcı Maske 4: Karma ciltliler için, 1 yumurta akı ile 2 çay kaşığı limon suyunu iyice karıştırın ve cildinize sürün. Yarım saat bekletip soğuk su ile yıkayın.

Bir önceki yazımız olan El Egzeması başlıklı konumuzda el egzaması, el egzaması tedavisi ve el egzeması belirtileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Terimleri:

  • yüzdeki gözenekleri sıkılaştırmak için
  • gözeneklerin kapanması için evde maske
  • gözenekler için maske

Yorum Bırakın!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*